Konya Şeker bir ilki daha gerçekleştirdi, Torku Şekerspor’lu Sayar 1. Oldu49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun altıncı etabında Torku Şekerspor’lu Mustafa Sayar birinci oldu. Turun Bodrum – Selçuk arasında koşulan 182 kilometrelik etabında gösterdiği muhteşem performans ile birinci olan Sayar, Türkiye’nin gururu oldu.

Dünyanın ilk ve tek kıtalararası etaplı bisiklet turu olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun altıncı etabında Torku Şekerspor’lu Mustafa Sayar birinci oldu. Bodrum – Selçuk arasında koşulan 182 kilometerlik etapta Sayar, tarih yazdı. Torku Şekerspor bu yıl üçüncü kez katıldığı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun altıncı etabına kadar sayısız başarı elde etti. Türkiye'nin ilk ve tek kıta bisiklet takımı olan Torku Şekerspor yarışa katılan tek Türk takımı olarak Türkiye adına mücadele ediyor. Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2. HC (Hors Class) kategorisinde düzenlenen  bu yıl 25 takımın mücadele edeceği 49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 28 Nisan Pazar günü sona erecek.

Etaplar:

7. Etap - 27 Nisan: Kuşadası-İzmir: 124,5 kilometre

8. Etap - 28 Nisan: İstanbul-İstanbul: 121 kilometre

49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 182 kilometrelik Bodrum-Selçuk etabını kazanan Konya Torku Şekerspor’lu Mustafa Sayar, “Genel Ferdi Klasmanda Turkuaz Mayo’nun sahibi oldum. İstanbul’daki finişe kadar Turkuaz Mayoyu koruyacağım. Şimdiden tüm gözlerin üzerime çevrildiğini hissediyorum “ dedi.

Sayar katıldığı basın toplantısında şunları söyledi:
“Uzun bir etap oldu. Çok sıcaktı hava. Bazen bozuk asfaltta ilerledik. Bu bozuk asfalt bisikletçilerin en sevmediği ortamdır. Ona rağmen ilerledim.. Son yokuşa gelmeden önce müthiş bir tempo vardı. Tüm takımlar yokuşçularını öne taşımak için çaba sarf ettiler. Bana bu mücadelede büyük yardımları olan takım arkadaşlarımla  birlikte iyi yer tuttuk. Bana yardımcı oldular. Son yokuşa gelmeden önce müthiş bir tempo verdiler.Atağımı yaptığımda açıkçası birincilik için pedal bastım.. Başka bir şansım yoktu. Bunu erken yapmak zorundaydım. Son kilometrede arkama baktığımda anladım ki birinci oluyorum. Tüm gücümle çizgiyi geçtim. Destek veren herkese başta sponsorumuz Konya Torku Şekerspor’a çok teşekkür ederim. Altı aydır ailemi görmüyorum. Buraya gelirken çok çalıştım. Nisan ayında hazır olmak bir bisikletçi için zordur ben şuanda bunu başardım”.Torku Şekerspor Formasıyla Tarih Yazan Mustafa Sayar'n Yarış Sonrası Röportajı49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun altıncı etabında Torku Şekerspor’lu Mustafa Sayar kazandığı birincilikle Türkiye’nin gururu oldu.